Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

#Szkoła Pamięta. Uczciliśmy 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

logo NDP 1 marca1 marca 2020 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych, włączając się w tegoroczne wrzesińskie obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Główne lokalne uroczystości rozpoczęły się o godz. 18.30 mszą św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, w Kościele Farnym.

Następnie ok. godz. 19.30 liczna grupa młodzieży z naszej szkoły z panią Alicją Śmiejkowską wzięła udział wraz z innymi uczestnikami uroczystości w przemarszu pod tablicę pamiątkową przy ul. Sądowej, gdzie znajdowało się dawne więzienie, w którym katowani byli przez władze komunistyczne członkowie niepodległościowej konspiracji "Zielony Trójkąt".

Przemarsz i uroczystość zakończyły się pod domem Kadena, gdzie dawniej znajdowała się siedziba PZPR i UB, a dziś obok znajduje się pomnik ku czci ofiar reżimu komunistycznego. Nad całą uroczystością czuwał i prowadził pan Sebastian Mazurkiewicz, dyrektor Muzeum Regionalnego we Wrześni. Pod pomnikiem wszyscy zebrani odśpiewali hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego" – cztery zwrotki, zostały złożone okolicznościowe wiązanki a na koniec odśpiewana została pieśń "Boże coś Polskę".

1 marca 2020 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli również udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", który został zorganizowany przez UMiG oraz WOSiR. Bieg rozpoczął się w godzinach południowych i rozegrany był na 2 trasach: 3.600 m. i 7.200 m.

 

Plakat - 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Na zdjęciu poniżej uczennica kl. I Ap (technik architektury krajobrazu) Amelia Przybyłek.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms